PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122 232425
2627282930

Udostępnij:

Seniorzy świętowali

Czwartek, 22 czerwca, 2017

Zgodnie z podjetą przez Radę Miejską uchwały w sprawie ustanowienia 15 czerwca Dąbrowskim Dniem Seniora, o co wnioskowała Rada Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza, w czerwcu tego roku dąbrowscy Seniorzy świętowali.

Obchody rozpocząły się Paradą Seniorów. Zbiórka Seniorów jest przewidziana na godz. 12.00 pod Miejską Biblioteką Publiczną, skąd barwny korowód przemaszerował przez Park Hallera aż pod scenę gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Dnia Seniora poprzez symboliczne przekazanie Radzie Seniorów do Bram Miasta przez Pierwszego Zastępcę Prezydenta MIasta Dąbrowa Górnicza Pana Marcina Bazylaka.

 

Również od godziny 12.30 odbywał się Piknik Integracyjny w Parku Hallera, który trwał do godziny 18.00. W parku stanąła scena i zostały wydzielone strefy aktywności: sportowa, zdrowia i urody, twórczości i kultury, informacyjno-edukacyjna oraz Juniora. W alejkach parkowych można było znaleźć wiele stoisk z ciekawymi atrakcjami i warsztatami.

Odbywały się bezpłatne badania lekarskie, takie jak: pomiar cukru we krwi, ciśnienia, tkanki tłuszczowej, słuchu. Przy stoisku obsługiwał Seniorów wykwalifikowany personel, który udzielał informacji na nurtujące problemy zdrowotne. Seniorzy mogli liczyć również na spotkanie z dietetykiem i innymi specjalistami. Odbywała się nauka chodzenia z kijkami, warsztaty ruchowe, zajęcia rozciągające z instruktorem, krótki kurs samoobrony dla Seniorów z prezentacją i nauką chwytów samoobrony dla zainteresowanych, konkurs gry w szachy i kręgle z nagrodami, oraz warsztaty taneczne. Były również specjalne miejsca dla naszych Seniorek: stoiska i warsztaty kosmetyczne, fryzjerskie, pokaz makijażu, malowania paznokci, porady specjalisty-modna seniorka, modny senior - jak się ubrać? W strefie informacyjno-edukacyjnej można było uzyskać wiele ważnych informacji dla Seniorów. Swoje stoiska wystawiały również instytucje miejskie działające na rzecz Seniorów: DDPS Senior- Wigor, Biblioteka Miejska.