PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
0910111213 1415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Powiedz, co myślisz o parku

Piątek, 13 sierpnia, 2021

Ruszyły konsultacje dotyczące części parku Hallera. Ich wyniki będą podpowiedzią, jak w przyszłości można zagospodarować ten teren, żeby lepiej odpowiadał na oczekiwania tych, którzy spędzają tam czas.

 

Konsultacje obejmują część A parku, znajdującą się w śródmieściu Dąbrowy Górniczej. Mają formę geoankiety, w której do wskazania i zaznaczenia na mapie są m.in. wady i zalety tego obszaru, a także miejsca najczęściej odwiedzane przez wypełniającego. Można również przedstawić propozycje nowych elementów, np. plac zbaw, fontanna czy punkty gastronomiczne, które mogłyby się w nim znaleźć, a także wskazać obiekty czy funkcje, które są tam niepożądane. Ankieta, na platformie voxly.pl, będzie aktywna do końca sierpnia.

 

Ci, którzy mają problem z dostępem do internetu czy obsługą komputera, mogą w Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6a) wypełnić ankietę z pomocą asystenta. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.

 

Dodatkowo, m.in. 18 września, w parku stanie punkt informacyjny, w którym na temat tego zielonego obszaru będzie można porozmawiać z przedstawicielami Urzędu Miejskiego. To będzie również okazja, żeby dowiedzieć się, jakie są sposoby i zasady planowania przestrzennego, a także opracowywania dokumentów z nim związanych. Podsumowaniem konsultacji będzie zaplanowane na październik spotkanie online, w czasie którego przedstawione i omówione zostaną wyniki ankiety, a także uwagi zgłoszone w punkcie informacyjnym.

 

Konsultacje dotyczą części A parku. To teren o powierzchni ok. 34 ha, położony między ul. Kościuszki, Górniczą, Legionów Polskich, Aleją Róż oraz Królowej Jadwigi. Towarzyszą pracom nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla śródmieścia. Zebrane opinie i sugestie będą przydatne przy przygotowaniu tego dokumentu, a także przy planowaniu konkretnych działań w parku.

 

Park Hallera to popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez dąbrowian i mieszkańców ościennych miast. Czas spędzają tu starsi, spacerują całe rodziny, bawią się dzieci, korzystają z niego miłośnicy rekreacji i sportu – alejki nadają się do biegania, jazdy na rowerze czy rolkach, jest skatepark, siłownia pod chmurką i zestaw do street workoutu. Goszczą w nim imprezy plenerowe, koncerty, pikniki i festyny. Dlatego warto wziąć udział w konsultacjach i wypowiedzieć się na temat tej zielonej enklawy w sercu miasta.