PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718 192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Prace na plantach trwają. Kupcy gotowi na zmiany wzdłuż alei Poniatowskiego

Czwartek, 18 listopada, 2021

Na terenie targowiska na Redenie powstało ponad 20 nowych miejsc do parkowania. Tak kupcy przygotowali się na zmiany, które niesie trwająca modernizacja plant oraz planowana przebudowa alei Poniatowskiego.

Prace na plantach im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego rozpoczęły się pod koniec października. W tym czasie rozebrano stare alejki oraz ułożono podbudowę i obrzeża pod ich nowy przebieg. Efektem modernizacji będą nie tylko nowe alejki, chodniki, droga rowerowa w północnej części i stylizowane na parkowe oświetlenie.Wzdłuż alei Poniatowskiego – między skrzyżowaniami z ulicami Królowej Jadwigi i Augustynika – powstaną cztery przejścia dla pieszych.

Wytyczenie nowych przejść dla pieszych będzie wiązało się m.in. z tworzeniem bezpiecznych stref wejścia na targowisko. Przy okazji likwidacji ulegnie kilka miejsc do parkowania wzdłuż alei Poniatowskiego. Miejsca parkingowe nie mogą bowiem przylegać bezpośrednio do przejścia, by samochody nie przysłaniały pieszych.

Przez aleję Poniatowskiego będą kursowały autobusy

Kilka miejsc parkingowych wzdłuż Poniatowskiego ubędzie w przyszłości także podczas planowanej przez miasto przebudowy alei. Wtedy powstaną tutaj zatoki dla autobusów, które ułatwią dojazd na targowisko i będą wozić będą mieszkańców do centrum przesiadkowego przy dworcu PKP. W sumie wzdłuż alei Poniatowskiego likwidacji ulegnie około 10 miejsc do parkowania.

Stowarzyszenie Kupców Targowych w Dąbrowie Górniczej, które w porozumieniu z miastem przygotowuje się do modernizacji targowiska na Redenie, zareagowało już na zapowiedzi zmian.Na terenie targowiska – od strony ulicy Twardej – przygotowano już parking na 23 samochody.

Do końca listopada parking zostanie w pełni oznakowany, a jedno z miejsc wydzielone dla osób z niepełnosprawnościami. W tym czasie na zlecenie miasta przy wyjeździe z nowego parkingu zostanie jeszcze zainstalowane lustro.

Prace na plantach im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego prowadzone są na podstawie oczekiwań mieszkańców, którzy wybrali w zeszłorocznym budżecie obywatelskim do realizacji projekt "Rodzinne Planty". Przed pracami w terenie prowadzone były konsultacje społeczne dotyczące projektu, o których więcej możecie przeczytać TUTAJ.